Laminat Parke Renkleri

Piyasada çok fazla sayıda laminat parke çeşidi bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü laminat parke seçimi yaparken bazı kriterlere ve ipuçlarına dikkat etmenizde fayda olacaktır. Mevcut olan çeşitli seçenekler arasından kullanacağınız mekan için en uygun olan laminat parke renklerini ve türlerini seçebilmeniz için ise, bazı detayları ve ipuçlarını bilmeniz yeterli.

Lamina parkenin rengini belirlerken bilinmesi gereken püf noktalar:

Laminat parke renklerinde seçim çok önemlidir. Örneğin; modern bir dekorasyon için renk seçimi yaparken daha açık, klasik bir sitile sahip olan dekorasyon için renk seçi yaparken ise daha koyu renklerde olan parkeleri tercik etmek gerekebilir.

Laminat parke renkleri arasından açık renkli olanları tercih etmek mekana, daha fazla hafiflik ve ferahlık etkisi verirken, bunun tam tersi olarak koyu renkli laminat parkeleri tercih etmek ise, mekana ağırlık ve kalite hissi ile birlikte yoğun bir ahşap görüntüsü vermektedir.
adobe creative suite

Ayrıca doğru olan lamiat parke rengini seçebilmek için mobilyaların rengini de göz önünde bulundurmakta fayda var. Örneğin; mobilyalar koyu renkteyse, daha açık parkeleri ya da mobilyalar açık renk ise daha koyu renkte olan parkeleri seçerek, mobilyaları ön plana çıkarmak mümkün.

Bütün bunlara ek olarak eğer laminat parkenin kullanılacağı yer, mesela giriş holü gibi yoğun trafiğin olduğu bir yer ise, laminat parke renklerinin daha koyu olması hem çok daha kolay kullanılmasını hem de çok daha kolay bir temizliği beraberinde getirecektir.

Laminat Parke
Parke
zp8497586rq

Yoruma kapalı.